Song of Songs Festival

Artyści 2007

RESCATE

RESCATE
Zespół powstał w 1990r. w miasteczku San Nicolás w prowincji Buenos Aires w Argentynie. Założyli go dwaj przyjaciele Ulises Miguel Eyherabide oraz Jonathan Thompson, zafascynowani amerykańskimi zespołami spod znaku chrześcijańskiego rocka. Ich idolami byli m.in. Petra, White Hart, M. W. Smith, Newsboys. Jonathan i Ulisses chcieli tworzyć w podobnych duchu, ale w języku hiszpańskim. Zespół jest pionierem w dziedzinie rocka chrześcijańskiego w Argentynie i w całej Południowej Ameryce.

VOANGERS VOANERGES

Ukraińska grupa Voanerges (Synowie Gromu) powstała w 1998r. w Kijowie. Tworzy ją pięciu muzyków, którzy oprócz gry na klasycznych instrumentach umieją wydobywać dźwięki z instrumentów bardzo egzotycznych. Valery Ogrodnik – śpiew, gitara, drymba, zuzulka, derkach; Roman Makogon – klawisze, śpiew, sopilka, tylynka, zozulka, bugai, druchok; Ben Genady – śpiew, trąbka, flugelhorn, rizhok, sopilka, zuzulka, druchok; Andriy Uskok – bas, śpiew; Valentin Yankivsky – perkusja.

___________________________________________________________________

[Rozmiar: 7895 bajtów]
2 TM 2,3
www.2tm23.art.pl
2Tm2,3
Zespół powstał w 1996 roku, kiedy to spotkała się „silna grupa pod wezwaniem”, czyli: Robert Friedrich (obecnie grający z Arką Noego, kiedyś m.in. w Acid Drinkers), Tomasz Budzyński (Armia), Darek Malejonek (Houk, Maleo Reggae Rockers), Marcin Pospieszalski, Joszko Broda. Obecnie zespół liczy 12 osób. Jedną z nich jest pochodząca z Ukrainy Angelika Górny, której głos jest „podmuchem Wschodu” w muzycznych aranżacjach Tymoteusza. Tym, co wzbogaca brzmienie 2 Tm 2,3 są nietypowe instrumenty, na których gra Joszko Broda.

[Rozmiar: 7350 bajtów]
Anastasis
www.anastasis.pl

ANASTASIS

Zespół Anastasis tworzy sześciu muzyków: Marecki - gitara, Rymarz - gitara, Cynamon – tekściarz wokalista, Toudi - bas (czasem wokal), Vlazo – wokal oraz instrumenty klawiszowe, Stożek - perkusja. „Zgrywali się” od 1994, jednak na dobre zaczęli grać na większych scenach od 1998. Ceniono ich już wtedy za ich własny, niepowtarzalny styl. Grają nu-metal w połączeniu z industrialem, trochę rapują. Ich teksty wpadają w ucho. Bywają porównywani z amerykańskimi grupami P.O.D oraz Slipknot. W 2003 wydali pierwszą płytę. Natchnienie do tekstów czerpią z tego, co sami przeżyli i doświadczyli.

ARMIA
Zespół powstał w wyniku spotkania trzech osobowości niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Pierwszy koncert grupy odbył się w 1985 r. 15 lat później, (w roku 2000) Armia wystąpiła również dla publiczności Song of Songs. Zaklasyfikowanie Armii do jednego gatunku jest niemożliwe. Podstawowym jej nurtem jest punk. Od dawna jednak zespół skłaniał się w kierunku gatunku hardcore szybkim tempem gry, często smutnym i poważnym nastrojem, pozytywnym przesłaniem oraz krótkimi utworami.

Tomek Kamiński
Tomek Kamiński
www.kaminski.net.pl

Tomek Kamiński

Tomek Kamiński urodził się w Toruniu 23 sierpnia 1965 r. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Toruniu w klasie skrzypiec. Swoje pasje muzyczne ulokował w muzyce jazzowej i bluesowej. Był współtwórcą toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Występował u boku największych gwiazd muzyki bluesowej, np.: B.B. King, Blues Brothers Band, Luisiana Red, Charlie Musselwhite. W 1997r. Tomek rozpoczął swoją karierę solową.

Maleo Reage Rockers
MALEO REGGAE ROCKERS
www.maleo.pl
MALEO REGGAE ROCKERS

W 1997 r. Darek „Maleo” Malejonek zaprosił kilku przyjaciół – artystów do współpracy w nagraniu płyty solowej „ZaZuZi”. Byli wśród nich: Piotr „Stopa” Żyżelewicz, Tomek Wójcik oraz Marcin Pospieszalski. Oprócz nich na płycie pojawili się Joszko Broda i grający na harmonijce ustnej Tomek Bielecki. Płytę wypełniła w całości muzyka reggae z elementami folkloru. Album spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami prasy muzycznej, co było impulsem do założenia zespołu koncertowego. Tak powstał obecny zespół MALEO REGGAE ROCKERS, który do dnia dzisiejszego zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce.

Mietek Szcześniak
Mietek (Miecz)Szcześniak
szczesniak.art.pl/
Mietek (Miecz) Szcześniak

Urodził w 1964r. w Kaliszu. Jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary. W Konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1985 roku, otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę “Przyszli o zmroku.” Był zdobywcą Bursztynowego Słowika oraz laureatem Nagrody Dziennikarzy na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’89. W roku 98 otrzymał Fryderyka ‘98 w kategorii Wokalista Roku.

PNEUMA

Zespół pochodzi z Gdańska. Powstał w czerwcu 1997 r.. z inicjatywy Artura Mądrego i Kuby Makowskiego po rekolekcjach muzyków chrześcijańskich w Ludźmierzu. Po trzech miesiącach dołączył do nich basista Yahoo Frankowski. W takim składzie zespół rozpoczął próby eksperymentując i rozwijając skład o kilku kolejnych muzyków. Dziś jest to jedna z najlepszych grup metalowych na naszej rodzimej scenie chrześcijańskiej. Członkowie zespołu nie lubią szufladkowania ich muzyki do jednego gatunku. Mówią, że ich muzyka jest po prostu ciężka, szybka i melodyjna zarazem. „Obłędny ciężar, szalone tempo, metalowa melodyjność...nic na słodko, wszystko w ołowianym, ciężkim sosie. Kto to wytrzyma, ten z nami.”

POROZUMIENIE

Porozumienie to zespół, który działa od 2003 roku na północnej Lubelszczyźnie - w Parczewie. Swoją muzykę określa jako praise rock, ponieważ pierwotną ideą było wykonywanie muzyki z nurtu worship - inspiracja Michaelem W. Smith'em. Życie, a przede wszystkim koncerty, zweryfikowały jednak te zapędy. Żywiołowość podczas występów wskazywała jasno kierunek muzyczny coraz mocniej zmierzający ku brudnym, rockowym brzmieniom.
TGD

Zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) to jeden z najbardziej oryginalnych i ekspresyjnych chórów w Polsce. Zaliczany jest do tzw. chórów pop-gospelowych. Gdzieniegdzie w ich utworach słychać jednak i inne gatunki: soul, jazz, rock, a nawet hip hop. W tym roku obchodzi dwudziestą piątą rocznicę swego powstania. Jego twórcą i założycielem był Jakub Sierla. Obecnie batutę dzierży Piotr Nazaruk. TGD to chór ekumeniczny, w którym tradycyjnie występują chrześcijanie reprezentujący różne Kościoły. Obecnie w składzie zespołu jest 35 chórzystów i instrumentalistów.
Mała Scena 2007

A M A R Y L L I S
A M A R Y L L I S
www.amaryllis.pl
A M A R Y L L I S

AMARYLLIS jest zespołem, który swoją muzyką buduje mosty ponad wiekami. Zespół tworzą wykształceni muzycy, którzy chętnie rozwijają swój kunszt uczestnicząc w warsztatach i kursach, konfrontując własne doświadczenia z doświadczeniami innych muzyków. Amarylis w swej twórczości sięga do średniowiecza, szukając oryginalnych tekstów i brzmień. Dlatego też utwory wykonywane są po łacinie, starokatalońsku i starofrancusku, a obok gitar możemy usłyszeć brzmienie lutni czy teorby – bez żadnych imitacji! Niedawno ukazał się singiel grupy pt. „Prologos”.

Mała Scena 2007

Arci
A R C I
www.arci.pl/
A R C I

Artaesz Barojan, znany jako Arci, urodził się w 1981 roku w Erewaniu (Armenia). Od dwunastu lat mieszka w Polsce. Ma na swym koncie trzy „podziemne” płyty i wiele koncertów. Arci wypracował swój oryginalny styl. Jest to wybuchowa mieszanka reggae z rapem, zaprawiona południowym, ormiańskim klimatem. Jest tam dużo ciekawych brzmień, dużo kobiecych wokali oraz mocny głos Arciego z ciekawymi tekstami. Obecnie artysta przygotowuje kolejną płytę, która ma się ukazać oficjalnie.

Mała Scena 2007

EKS
E K S
www.eks.kdm.pl
E K S

EKS to rapujący muzyk podziemnej sceny hip- hop. Ma dwadzieścia dwa lata i od około sześciu lat z powodzeniem rymuje. Pochodzi z Giżycka. Początek jego twórczości to „zwykły” rap. Od drugiej połowy 2005 roku jest to rap na chwałę Boga. Duch wieje kędy chce i obecna muzyka EKS to efekt doznanej łaski nawrócenia.

Mała Scena 2007

TGD
G R E E N
www.greenmusic.pl
G R E E N

Zespół G R E E N to kolejny finalista, który wystąpi w ramach konkursu debiutów. Green powstał w 2005 roku, z inicjatywy Piotra Goworka, Sławka Strzeszkowskiego i Michała Sieradzana. Muzycy, którzy dotychczas występowali w różnych formacjach postanowili połączyć siły i tworzyć wspólnie coś ciekawego. Zespół jest dość liczny, ale na szczęście jednomyślny – chrześcijańskie wartości można przekazywać radośnie, ale także profesjonalnie. Są zdobywcami pierwszego miejsca na VI Festiwalu Piosenki Religijnej w Kielcach.

Mała Scena 2007

[Rozmiar: 12002 bajtów]
L E I T M O T I V – J E S U S
www.leitmotiv.com.pl
L E I T M O T I V – J E S U S

Grupa powstała w styczniu 2005 roku z inicjatywy kompozytora i aranżera, Darka Polubca, który wraz z gronem muzykujących przyjaciół chciał stworzyć zespół „wielowyznaniowy.” Obecnie grupę tworzą członkowie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz Kościoła Katolickiego. Cechą charakterystyczną zespołu jest muzyka wywodząca się z nurtu CCM – połączenia rocka, gospel, popu, rapu, a nawet r`n`b. Grupa zadebiutowała na Festiwalu Muzyki Dobrej w Warszawie. Na swoim koncie ma także występ na antenie Radia Warszawa Praga oraz wiele koncertów.___________________________________________________________________

Artyści 1998-2006

We wszystkich edycjach Song of Songs Festival brali udział artyści od lat uprawiający tego rodzaju muzykę. Wielu z nich debiutowało na toruńskiej scenie, a dziś ich piosenek słuchają tysiące fanów. Na SOS Festival wystąpili do tej pory m.in.

2 Tm 2,3 Magda Anioł 3miel
40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach Jacek Dewódzki Anastasis
Andy W. Antonina Krzysztoń Armia
Arka Noego Ave Lion Bartek Jaskot
Beata Bednarz Deus Meus Etna
Grzegorz Głuch Houk Lora Szafran
Joszko Broda Leaf Michał Urbaniak
Maleo Reggae Rockers Mrodo Dziweł Nowe Jeruzalem
Mate.O 3 Siostry New Day
Mietek Szcześniak OX Pneuma
Raz, Dwa, Trzy Tomasz Żółtko Triquetra
Rodzina Brodów Saruel Tomek Kamiński
Trzecia Godzina Dnia Chili My Katolika Front
 
Przecinek FULL POWER SPIRIT  

Organizatorzy festiwalu zawsze tak konstruują repertuar i scenariusz koncertów, by znalazło się miejsce dla zagranicznych zespołów. Toruń, co roku gości artystę bądź zespół z innego kraju. I tak na toruńskiej scenie gościł m. in.

>
Visual Ministry Choir
Wielka Brytania
A4
Francja
Spear Hit
Francja
Roberto Bignoli
Włochy
Mammuth
Szwecja
o. Stan Fortuna
USA
Capewalk - Niemcy Christian-Charles De Plicque
"Lo-Bolek"
USA - Finlandia
Gavriel
Izrael
Greg Walton
USA
Iona
Wielka Brytania
Leyenda
Peru
Manach
Irlandia
Sal Solo
USA
Selah
Francja
Michael Black i Maleo Reggae Rockers
USA/Polska

Tesaurus
Białoruś

The Sakala Brothers
Zambia
White Spirit
Francja
Rónán & Joanne Johnston Matt, Kimberly & Tim Stewart

Jako jedyny festiwal muzyki chrześcijańskiej możemy poszczycić się tym, że co roku główny koncert, w którym występują największe gwiazdy polskie i zagraniczne, jest transmitowany przez Program 2 Telewizji Polskiej, Telewizję Polonia oraz on line przez Internet, dzięki czemu wielu ludzi z całego świata może słuchać i oglądać koncerty na żywo. Za pomocą takiej konstrukcji wydarzeń muzycznych każdy z uczestników festiwalu może znaleźć coś dla siebie.

   
 


Rozmowa z Robertem Klemannem

"Jeśli ten plakat pozostawi po sobie jakiś ślad i ktoś znajdzie w nim coś ciekawego, to będę zadowolony." - przeczytaj rozmowę z Robertem Klemannem - autorem festiwalowego plakatu (plik pdf)

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tegorocznym Song of Songs Festival słuchaj zaprzyjaźnionych rozgłośni radiowych. Usłyszysz w nich najnowsze wiadomości o festiwalu oraz posłuchasz dobrej muzyki. Zobacz listę rozgłośni

Jeśli nie masz z kim jechać na Song of Songs Festival poszukaj współtowarzyszy na wspólny wyjazd do Torunia. Sprawdź i dodaj swoje zgłoszenie w serwisie idziemy.net. Do zobaczenia w Toruniu!

[Rozmiar: 2815 bajtów]

W najnowszym numerze IKAR ( Toruński Magazyn Kulturalny) przeczytasz nie tylko o Song of Songs, ale i o innych imprezach na które warto się wybrać przybywając do Torunia. Pobierz wersję pdf.

Forum Song of Songs 

Pobierz newsletter - plik pdf
Zobacz poprzednie newslettery >>polecamy w Internecie:

 
 

© Song of Songs Festival www.songofsongs.pl ::::: organizator: www.sosmusic.pl

 
hosting: Logonet