Koncert telewizyjny "Muzyczne DarY Song of Songs 2006" już w sobotę, 8 lipca, o godz. 15.00 w TVP2

Artyści 2006

Rónán & Joanne Johnston
Pochodzą z Dublina. Współtworzyli grupę Emmaus, która jest jednym z filarów współczesnej muzyki chrześcijańskiej w Irlandii. Komponują razem od niemal 20 lat tworząc wspólnie różne projekty muzyczne i mając na koncie kilkanaście wydawnictw płytowych. Rónán swoją drogę muzyczną kreuje równolegle jako jeden z najbardziej aktywnych wokalistów sesyjnych i producentów muzycznych w Irlandii Wielkiej Brytanii i USA. Chcą, by ich muzyka trwała, była przeciwwagą i refleksją dla współczesnego świeckiego świata.Matt, Kimberly & Tim Stewart

Matt Stewart
W 1992 roku wraz braćmi założył zespół Flipside. Koncertowali po zachodnim wybrzeżu USA i gromadzili coraz większe rzesze fanów na swoich koncertach. Po pięciu latach otrzymali prestiżową nagrodę od Bay Arena Band Search, będącą przepustką do wielkiego świata gwiazd muzyki. Koncertowali coraz więcej mogąc poszczycić się wspólnymi koncertami z takimi gigantami jak P.O.D. W 1999 roku po spotkaniu z Gavrielem Butlerem w Izraelu zwrócił się mocno ku muzyce chrześcijańskiej. Przyłączył się do organizacji Rise The Prise, która to organizacja zajmuje się promocją muzyki i jej wzajemnych powiązań na styku kultur żydowskiej, arabskiej i chrześcijańskiej. Stał się szybko liderem duchowym, komponował, prowadził warsztaty i konferencje na całym świecie
Kymberly Stewart
Muzyka towarzyszyła jej już od dzieciństwa. Jej mama od rana ustawiała ich ulubioną stację radiową z muzyką R&B przy, której obie śpiewały całymi dniami. Jako dziecko należała do chóru kościelnego a w wieku 13 lat zaczęła uczyć się gry na pianinie. Od 15 roku życia zaczęła już komponować własne piosenki. Po ukończeniu szkoły średniej studiowała muzykę na Uniwersytecie Stanowym Haywarda. Mówi o sobie, że jest artystką Gospel z wyboru. Przez lata swojej muzycznej kariery stworzyła swój własny unikalny styl. Odbiega on nieco od tradycyjnego soul. Czerpała wiele z gatunku R&B czy dokonań Steve'a Wonder'a, Earth, Wind and Fire i Denice Simpson a wkrótce jej styl zaczął być opisywany jako neo-soul. Prywatnie żona Tima Stewarda, koncertuje i komponuje wspólnie z mężem.
Tim Stewart
Dorastał grając w kościele wiążąc się mocno z muzyką Gospel, która do dzisiaj ma ogromny wpływa na jego twórczość. Wraz z bratem Mattem współtworzył zespół Flipside. Jest znakomitym muzykiem sesyjnym mając na koncie udział w projektach z takimi gwiazdami jak: Jennifer Lopez, Destinys Child, 2pac czy Jessica Simpson.

___________________________________________________________________


2 TM 2,3
www.2tm23.art.pl
2Tm2,3
2Tm2,3 jest polskim zespołem grającym muzykę z kręgu chrześcijańskiego metalu. Teksty ich piosenek są zaczerpnięte z Pisma Świętego. Powstał w 1996 roku, w wyniku spotkania się muzyków polskiej sceny alternatywnej (Acid Drinkers, Flapjack, Armia, Houk), którzy nawrócili się na chrześcijaństwo, lub którym bliskie są wartości chrześcijańskie. Teksty swoich utworów oparli właściwie wyłącznie na Biblii, wplatając często strofy w języku hebrajskim i aramejskim. W ostatnich latach zespół złagodził swoje brzmienie i od muzyki metalowej zmierza w kierunku reggae, rocka i bardziej melodyjnych dźwięków, co słychać szczególnie na akustycznych koncertach, często odbywających się w kościołach lub przykościelnych salkach. Podobnie jak Darek Malejonek, w pierwszy dzień festiwalu 30 czerwca, prezentować będę swoją nową płytę zatytułowaną "888".


PRZECINEK
laureat małej sceny
SONG OF SONGS 2005

www.przecinek.kdm.pl

Przecinek

Zespół powstał w październiku 1998 jako zespół festiwalowy VII Raciborskiego Przeglądu Piosenki Religijnej "Spotkałem Pana". Po kilku latach wypracował własny, trudny do określenia styl. Jest to mieszanka funky, popu, folku, jazzu i rocka, z resztą nie jest to najważniejsze, bo.ich muzykowanie nie jest celem samym w sobie. Jest formą modlitwy. W zeszłym roku Przecinek zdobył główną nagrodę Małej Sceny na Song of Songs.


MAGDA ANIOŁ
www.magdaniol.kdm.pl
 


FULL POWER SPIRIT
fps.kdm.pl

Full Power Spirit

Zespół Full Power Spirit tworzą trzy osoby: Picia, Dzyrooo i Miru. To 22-latkowie mieszkający na tym samym osiedlu wśród niezmiennie tych samych bloków w Białej Podlaskiej. Każdy z nich ma swój własny bagaż życiowych doświadczeń, ale na problemy szarej codzienności znaleźli jedno i to samo rozwiązanie, jakim jest Jezus Chrystus. Razem z przyjaciółmi pokazują, że wiara to "nie skostniała martwa sprawa, ale żywa siła, która daje radość pokój i życie". O zespole można powiedzieć, że wyznaczają standardy w chrześcijańskim hip-hopie. Udowodnią to na Song of Songs w Toruniu 1 lipca w koncercie pt.: "Dekalog".

Triquetra

Triquetra istnieje już jakiś czas. Tak długo, aby dobrze się zgrać. W 2003 roku wystąpili na Song of Songs Festiwal. Teraz wraz z Przecinkiem i Katoliką Front będą rozgrzewać publiczność na tegorocznym Song of Songs Festiwal.


KATOLIKA FRONT
www.katolikafront.pl
Katolika Front

To nowa formacja na rynku muzyki tworzonej przez chrześcijan. Choć projekt urodził się całkiem niedawno, grający w nim muzycy to starzy wyjadacze. Lider grupy Grzegorz Bocian Bociański ma za sobą występy w kapeli Wolna Europa i metalowej grupie Indian Woman. Po odkryciu swych chrześcijańskich korzeni, powraca jako muzyk z nowym materiałem. To solidne pełne melodii rockowe granie, które usłyszymy na rozgrzewce pierwszego Dnia Festiwalu.


MALEO REGGAE ROCKERS
www.maleo.pl
Maleo Reggae Rockers

To jeden z najbardziej znanych zespołów sceny chrześcijańskiej. Powstał w 1997 roku z myślą o wydaniu płyty solowej "ZaZuZi". Frontman zespołu Darek Malejonek zaprosił do współpracy znakomitych muzyków. Pierwszą płytę Maleo wypełniła w całości muzyka reggae z elementami folkloru. W czerwcu 2001 roku zagrali 6-dniową trasę koncertową po Polsce, wraz z Jamajską gwiazdą reggae Michaelem Blackiem. Rewelacyjne koncerty zagrali wtedy m. in. w Warszawie, Opolu i w Toruniu na słynnym "Song of Songs Festiwal". Teraz powraca na toruńską scenę by promować swoją najnowszą płytę - "Reggae Mova". Koncert w piątkowy wieczór 30 czerwca.


ANASTASIS
www.anastasis.pl

Anstasis

Jedni mówią, że to polskie P.O.D., inni, że "to takie show na siłę", ale dla wielu ludzi do "dynamit na scenie". Anastasis, jako zespół powstał w 1998 w Legnicy. Tworzy go 6 muzyków: Marecki, Rymarz Toudi, Stożek i Vlado. W 2003 roku wydali swoją pierwszą płytę "anastazis". Rok później na rynku ukazał się singiel pt.: "Chcę tak jak On", który okazał się być prawdziwym hitem. Swoje mocne rockowe brzmienie zaprezentują już 1 lipca w Toruniu na Dużej Scenie w koncercie "Metal Brzmi Dźwięcznie".


Chili my
www.chilimy.pl
Chili My

Grupa Chili My to czołówka ligi polskiego rynku muzyki tworzonej przez chrześcijan. Zespół, który zagrał już kilkaset koncertów i jest prawdziwą gwiazdą wielu festiwali ma na swym koncie już cztery krążki. Muzyka zespołu to porywający tygiel rocka, folku i ballady. Niektóre utwory pulsują prawdziwą radością, inne, stonowane, wyciszają. Zespół świetnie zapełnia lukę na muzycznym rynku grając "muzykę środka". Razem z Magdą Anioł zaśpiewają w koncercie o przewrotnym tytule "Papryczki i Anioły"
Mate.O

Mateusz Otremba jest przez niektórych określany jako lider uwielbienia. Jego piosenki śpiewane są w kościołach i na wielu spotkaniach. Wydał już trzy płyty "Totalne uwielbienie", "Jesteś dobry" oraz krążek, który podbił serca najmłodszych "Piosenki młodych wojowników".
Jego najnowsza produkcja "Zapominam siebie" to efekt przeżyć i przemyśleń życiowych oraz ciężkiej, ponad rocznej pracy nad albumem. W ostatnim dniu festiwalu Song of Songs zaprezentuje się na scenie wraz z gośćmi zagranicznymi w nocy pełnej uwielbienia.


Kapela Przyjaciela
www.kapelaprzyjaciela.pl
 ___________________________________________________________________

Artyści 1998-2005

We wszystkich edycjach Song of Songs Festival brali udział artyści od lat uprawiający tego rodzaju muzykę. Wielu z nich debiutowało na toruńskiej scenie, a dziś ich piosenek słuchają tysiące fanów. Na SOS Festival wystąpili do tej pory m.in.

2 Tm 2,3 Magda Anioł 3miel
40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach Jacek Dewódzki Anastasis
Andy W. Antonina Krzysztoń Armia
Arka Noego Ave Lion Bartek Jaskot
Beata Bednarz Deus Meus Etna
Grzegorz Głuch Houk Lora Szafran
Joszko Broda Leaf Michał Urbaniak
Maleo Reggae Rockers Mrodo Dziweł Nowe Jeruzalem
Mate.O 3 Siostry New Day
Mietek Szcześniak OX Pneuma
Raz, Dwa, Trzy Tomasz Żółtko Triquetra
Rodzina Brodów Saruel Tomek Kamiński
 
Trzecia Godzina Dnia    

Organizatorzy festiwalu zawsze tak konstruują repertuar i scenariusz koncertów, by znalazło się miejsce dla zagranicznych zespołów. Toruń, co roku gości artystę bądź zespół z innego kraju. I tak na toruńskiej scenie gościł m. in.

Visual Ministry Choir
Wielka Brytania
A4
Francja
Spear Hit
Francja
Roberto Bignoli
Włochy
Mammuth
Szwecja
o. Stan Fortuna
USA
Capewalk - Niemcy Christian-Charles De Plicque
"Lo-Bolek"
USA - Finlandia
Gavriel
Izrael
Greg Walton
USA
Iona
Wielka Brytania
Leyenda
Peru
Manach
Irlandia
Sal Solo
USA
Selah
Francja
Michael Black i Maleo Reggae Rockers
USA/Polska

Tesaurus
Białoruś

The Sakala Brothers
Zambia
 
White Spirit
Francja
 

Jako jedyny festiwal muzyki chrześcijańskiej możemy poszczycić się tym, że co roku główny koncert, w którym występują największe gwiazdy polskie i zagraniczne, jest transmitowany przez Program 2 Telewizji Polskiej, Telewizję Polonia oraz on line przez Internet, dzięki czemu wielu ludzi z całego świata może słuchać i oglądać koncerty na żywo. Za pomocą takiej konstrukcji wydarzeń muzycznych każdy z uczestników festiwalu może znaleźć coś dla siebie.

   
 

To muzyczne spotkanie nieprzypadkowo odbywa sie w mieście Kopernika i to w samym sercu pięknego, starego miasta, które niedawno zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zobacz wszystkie festiwalowe miejsca

Festiwal Song of Songs to wielowymiarowe wydarzenie. Co roku w Toruniu podczas pierwszego dnia festiwalu, organizatorzy umożliwiają młodym zespołom i piosenkarzom zaprezentowanie swoich pomysłów na muzyke chrześcijanską. Przeczytaj więcej

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tegorocznym Song of Songs Festival słuchaj zaprzyjaĽnionych rozgłośni radiowych. Usłyszysz w nich najnowsze wiadomości o festiwalu oraz posłuchasz dobrej muzyki. Zobacz listę rozgłośni

Jeśli nie masz z kim jechać na Song of Songs Festival poszukaj współtowarzyszy na wspólny wyjazd do Torunia. SprawdĽ i dodaj swoje zgłoszenie w serwisie idziemy.net. Do zobaczenia w Toruniu!

Czuję jedno: to ja potrzebuję Pana Boga. A koncert, światła są tylko odpowiedzią na tę moją tęsknotę. Kiedyś starałem się być bardzo intermedialny, współczesny w przekazie. I myślę, że choć to jest bardzo ważne, nie jest istotą koncertów. To tylko narzędzia. On jest najważniejszy.... mówi Mate.O w rozmowie z Marcinem Jakimowiczem - czytaj całość


 

 
 

© Song of Songs Festival www.songofsongs.pl ::::: organizator: www.sosmusic.pl

 
hosting: Logonet