Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia
wszystkim sympatykom Międzynarodowego Ekumenicznego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „SONG OF SONGS” pragniemy życzyć zdrowia, szczęścia, radości z narodzin Bożej Dzieciny, ciepła rodzinnej atmosfery, wzajemnej życzliwości oraz wszelkiej pomyślności i wielu łask Bożych w Nowym 2006 Roku…

Organizatorzy i Wolontariusze
Festiwalu „SONG OF SONGS”.

Brat Roger nie żyje!

16 sierpnia został zamordowany przyjaciel rodziny festiwalowej Song of Songs - 90-letni brat Roger. Był jedną z największych osobowości współczesnego chrześcijaństwa, założycielem ekumenicznej wspólnoty z Taizé.

Brat Roger poświęcił swoje życie ekumenizmowi, opierając się w tym przede wszystkim na młodych chrześcijanach. Za olbrzymi wkład w rozwój ekumenizmu i działalność na rzecz pokoju między wyznawcami różnych religii, stowarzyszenie Song of Songs uhonorowało go w 1999 roku wyróżnieniem Tuba Dei dla wspólnoty z Taize za budowanie jedności w modlitwie i muzyce.
Jego śmierć jest olbrzymią stratą dla całego chrześcijaństwa!

PRZECINEK NAKRĘCI TELEDYSK

W tym roku jury Małej Sceny Festiwalu Song of Songs postanowiło przyznać nagrodę zespołowi Przecinek z Raciborza. W piątek 24 czerwca rywalizowali z sześcioma zespołami o nagrodę – nakręceni profesjonalnego teledysku finansowanego przez Stowarzyszenie Song of Songs. Nagrodę, tuż po koncercie Arki Noego, wręczył przewodniczący jury – o. Andrzej Bujnowski.

„Aby wszyscy stanowili jedno”

W drugim dniu festiwalu (sobota, 25 czerwca) o godz. 14.00 w katedrze św. Janów została odprawiona Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp Ordynariusza Diecezji Toruńskiej Andrzeja Suskiego. Natomiast podczas wieczornego koncertu, o godz. 20.30 odbyło się nabożeństwo ekumeniczne. Wspólną modlitwę o pojednanie i komunię w Kościele poprowadzili kapłani wspólnot kościoła prawosławnego, protestanckiego i katolickiego. Głównym przesłaniem nabożeństwa jest pragnienie komunii, jedności zgodnie ze słowami Chrystusa: „Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś". (J. 17, 20-22.)
Wszystkich festiwalowiczów zapraszamy do wspólnej modlitwy!

I dzień Festiwalu

Mała Scena
W piątek, jury Małej Sceny Festiwalu Song of Songs, na której występowali debiutanci, postanowiło przyznać nagrodę zespołowi Przecinek z Raciborza. Przecinek rywalizował z sześcioma zespołami o nagrodę – nakręcenie profesjonalnego teledysku finansowanego przez Stowarzyszenie Song of Songs. Nagrodę, tuż po koncercie Arki Noego, wręczył przewodniczący jury – o. Andrzej Bujnowski.

Warsztaty Gospel
W I dniu Toruńskich Warsztatach Gospel w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu uczestniczyło 60 osób. Pod okiem fachowych i doświadczonych instruktorów uczyli się kilka fantastycznych utworów gospel w układzie czterogłosowym. Dzisiaj organizatorzy przygotowali dla nich niespodziankę. Warsztaty odwiedzi francuski zespół Gospel – a4, który wczoraj wystąpił przed toruńską publicznością.

Koncerty
Swoje 5-lecie artystycznej działalności obchodziła ARKA NOEGO. Czadu na scenie dali też polska formacja metalowa PNEUMA i szwedzka grupa MAMMUTH w koncercie „CIĘŻKIE JEST DOBRE”.

II dzień Festiwalu

W drugi dzień na festiwalowiczów od 17.00 czekały koncerty zespołów 40+30/70, MALEO REGGAE ROCKERS, Manitou oraz prawdziwa megagwiazda z USA – Stan Fortuna franciszkanin z Bronxu.
Wieczorem, w koncercie telewizyjnym „SONG OF SONGS 2005”, wystąpili - gospodarz tegorocznego koncertu DEUS MEUS, MIETEK SZCZEŚNIAK, MAMMUTH, STAN FORTUNA, DAREK MALEJONEK, BARTEK JASKOT i inni. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski, reżyserem – Grzegorz Sadurski.

Deus Meus - ostatni jubileuszowy koncert!!
Po raz czwarty DEUS MEUS wystąpił na Song of Songs Festival w Toruniu. Zespół zagrał ostatni i chyba największy „jubileuszowy koncert”. W ubiegłym roku minęło 10 lat, od pierwszego spotkania młodych ludzi ze Szczecina na rekolekcjach muzyków w Ludźmierzu. Tam powstał chór. W listopadzie Deus Meus uczcił okrągłą rocznicę swojej pracy prawie 2-tygodniową trasą koncertową, zatytułowaną „10 koncertów na 10 lat”, na którą zaprosił m. in. Mieczysława Szcześniaka, Lidię i Marcina Pospieszalskich, Thomasa Celis Sancheza (Pocos Locos, Jose Torres, Raz Dwa Trzy), Roberta Drężka (2Tm2,3, Arka Noego) oraz równie utalentowanych młodych artystów.

Prawdopodobnie dzięki niemu Ojciec Święty polubił hip-hop i uznał go za nowe narzędzie ewangelizacji. Mowa o znakomitym muzyku z Nowego Jorku, Ojcu Stanie Fortuna, który wraz z grupą swoich podopiecznych z USA przyjeżdża po raz pierwszy do Polski na trasę koncertową i wystąpi na Festiwalu Song of Songs.
Zobacz zapowiedź występu.

 
Plakat festiwalowy

[Rozmiar: 920 bajtów]
[Rozmiar: 1283 bajtów]
[Rozmiar: 2524 bajtów]
[Rozmiar: 2943 bajtów]
[Rozmiar: 3813 bajtów]
 
Webmaster