powrót do strony głównej


copyright by JIM
IV SONG OF SONGS FESTIVAL
29-30 czerwca, ToruńW dniach 29-30 czerwca w Toruniu odbędzie się już po raz czwarty SONG OF SONGS FESTIVAL - Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, największy muzyczny festiwal chrześcijański w środkowej Europie.


Najbardziej znanym i utytułowanym zespołem zagranicznym, który wystąpi w Toruniu, będzie grupa z Manchesteru THE TRIBE (World Wide Message Tribe). Listy przebojów zdobył fantastycznymi utworami, łączącymi elementy techno, house i dance. Podczas koncertów wykorzystują cuda dzisiejszej elektroniki (video, lasery, efekty multimedialne) tworząc niezapomniany spektakl muzyczny, dodatkowo wzbogacony popisami tanecznymi.

Z Chicago przyjedzie do Torunia weteran nurtu reggae MICHAEL BLACK, pochodzący spod Kingston na Jamajce. Swoją karierę rozpoczynał równolegle z legendarnym Bobem Marley'em, grając często z muzykami, którzy występowali z ojcem reggae. Dla licznego grona miłośników tej muzyki - zawsze obecnych na toruńskim festiwalu - będzie to na pewno prawdziwa atrakcja. Tym bardziej, że MICHAEL BLACK wystąpi z polską formacją MALEO REGGAE ROCKERS.

Znakomita grupa hip-hopowa W4C, w międzynarodowym hiszpańsko-niemieckim składzie, to kolejny gość zagraniczny Song of Songs Festival. Popularność tego zespołu w Niemczech i południowej Europie spowodowała zainteresowanie się nimi firmy Sony Music, dla których nagrali płytę. Grupa W4C to energia i siła przekazu, przełamująca bariery językowe.

Nie zabraknie również grup z sąsiednich krajów. W tym roku zaprezentują się zespoły ze Słowacji, Litwy i Rosji. Niejako dla przeciwwagi na festiwal zaproszeni zostali również autentyczni muzycy ludowi z dalekich krajów, bo aż z Afryki. Dla nich będzie to pierwsza wizyta nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Już tradycyjnie na festiwalu wystąpi cała czołówka polskiej sceny chrześcijańskiej. Będą giganci tej sceny z Arką Noego na czele oraz debiutanci. Od stycznia do czerwca 2001 roku ukazuje się około piętnaście nowych albumów znaczących wykonawców polskiej sceny chrześcijańskiej. W koncertach festiwalowych usłyszymy i zobaczymy te właśnie grupy w nowym, premierowym repertuarze.


Beata Zaguła
Kierownik Biura Festiwalu
tel./fax 056/6601591
e-mail: beataz@sos.net.pl
lub beata.zagula@graf.torun.pl
www.songofsongs.plOrganizatorem SONG OF SONGS FESTIVAL są:
Stowarzyszenie Ekumeniczne JEDEN
oraz Agencja S.O.S. Music


Dyrektor Festiwalu:

Wojciech Zaguła

Dyrektor ds. Repertuaru:
Remigiusz Trawiński

Dyrektor Artystyczny:

Tomasz Kępiński

Dyrektor Finansowy:
Stefan Mucha


powrót do strony głównej