Ponieważ w zeszłorocznym festiwalu nie mogło – z powodu ograniczeń czasowych – uczestniczyć wielu wykonawców, dlatego nadchodzący festiwal będzie odbywał się na dwóch scenach – zawodowej i amatorskiej.

 

Lista zespołów, które zakwalifikowały się do konkursu na scenie amatorskiej II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej SONG OF SONGS FETIVAL 1999.

AGNUS - Nowy Dwór Mazowiecki
Jest to pięcioosobowy zespół, który ma za sobą występy na Festiwalu Piosenki Religijnej w Żywcu, gdzie zdobył wyróżnienie oraz na przeglądzie piosenki religijnej w Legionowie (I miejsce).

BARANKI MŁODE – Szczecin
Zespół tworzy kilkanaście osób w wieku licealnym. Grupa wykonuje własne piosenki, które prezentowała już na wielu festiwalach, zdobywając między innymi I miejsce na XII Akademickim Spotkaniu z Piosenką Religijną.

BESALEEL – Kraków
Zespół powstał w listopadzie 1997 roku. Grupa ma charakter ponadwyznaniowy a głównym celem jej działalności jest głoszenie Ewangelii przez muzykę. W repertuarze ma utwory własne oraz innych autorów (z własną aranżacją).

BUŁKA Z MASŁEM – Kamień Krajeński
Zespół wykonuje własne utwory, których autorem – w większości – jest lider grupy, Piotr Pawlicki.

THE BYEAHDA – Kraków
Ten ośmioosobowy zespół w obecnym składzie gra od niedawna. Wcześniej jednak członkowie zespołu zdobywali doświadczenie w różnych formacjach muzycznych.

D.O.M. – Poznań
Korzenie zespołu sięgają formacji Greenfields. Drogę muzyczną grupa rozpoczęła od diakonii uwielbienia, w której pierwsze wzorce czerpała z muzyki wydawanej przez HOSANNA! MUSIC. Nazwa zespołu w tłumaczeniu oznacza: "Bogu Najlepszemu i Najwyższemu".

EL SHADDAI – Strzelce Krajeńskie
Historia grupy sięga roku 1994, kiedy kilka osób postanowiło zrobić coś niekonwencjonalnego. Zespół występował na małej scenie w Jarocinie oraz na lokalnych przeglądach muzyki. Obecnie pracuje nad nowym materiałem.

FIAT SINGERS – Strzyżów
Ta grupa wokalna istnieje od dziewięciu lat i liczy 9 osób. Wykonuje głównie muzykę gospel i spiritual. Zespół uczestniczył w Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (1996 r.), Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie (1994), Jazz nad Odrą we Wrocławiu (1996), Międzynarodowym Festiwalu Chórów Gospel w Osieku (1997 i 98) oraz w wielu festiwalach piosenki religijnej, gdzie zdobywał główne nagrody.

FRÜHSTÜCK - Wrocław
Niezwykle interesujący zespół rockowy, którego liderem jest były muzyk formacji NoLonger Music, Marijn Krale. Oprócz lidera – wokalisty, grupę tworzą trzej wrocławscy instrumentaliści.

GAUDENTES – Pułtusk
Jest to Schola Akademicka z Pułtuska. Grupa ta brała udział w Diecezjalnym Sacrosongu w Rypinie, zdobywając I miejsce w kategorii pieśni liturgicznej. Równie udanie zaprezentowała się na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Pielgrzymkowej GAUDIUM ET GLORIA w Koniecpolu i Częstochowie.

GOSPEL RAIN – Świdnik
Od początku istnienia zespołu, główny obszar muzycznej inspiracji stanowiła muzyka gospel, a także: soul, rock i jazz. W obecnym składzie i pod nazwą "Gospel Rain" zespół występuje od czerwca 1998 roku. Wykonuje repertuar własny oraz standardy muzyki negro spiritual w swojej aranżacji.

HIDE – Bielsko-Biała
Zespół składa się z nowonarodzonych członków różnych wyznań chrześcijańskich. Celem zespołu jest przede wszystkim docieranie do środowisk alternatywnych z poselstwem Ewangelii. Nazwę zespołu tworzy skrót od maksymy: "homo imago Dei est".

IGNATO DEO – Białystok
Zespół w obecnym składzie gra od niespełna roku. Swoją muzykę określają jako rock gotycki. Zespół brał udział w różnych lokalnych przeglądach muzycznych.

KARMEL – Jabłonowo Pomorskie
Zespół istnieje od 1994 roku. Może poszczycić się osiągnięciami związanymi z konkursami i przeglądami poezji śpiewanej. W 1998 roku nagrali recital dla TV Bydgoszcz. Ich przesłanie: Pamiętaj człowieku o duszy.

KREDYT ZAUFANIA – Gniezno
Zespół w obecnym składzie istnieje od marca ubiegłego roku. Do tej pory uzyskał wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Turystycznej w Trzciance. Zdobył też III miejsce na Gnieźnieńskim Festiwalu Poezji Śpiewanej WIBRAMY`98 oraz I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej TRAMP-SONG`98.

DOROTA MIELCAREK – Śrem
Wykonuje poezję śpiewaną, a ostatnio jej zainteresowania skłaniają się ku balladzie rockowej. Swoje piosenki prezentowała między innymi na Przeglądzie Piosenki Religijnej w Gostyniu. Dorota śpiewa przy akompaniamencie skrzypiec i gitary klasycznej.

MONK – Tarnów
Swoją twórczość określają jako współczesną chrześcijańsko-popową muzykę a-capella. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany. Dominują w nim autorskie utwory z cylku "Opowieści biblijne" oraz standardy jazzowe. Monk sięga również do dzieł klasyki chóralnej. Zespół ma na swym koncie bardzo wiele nagród różnych festiwali i przeglądów. Jest gospodarzem corocznego FANTASTYCZNEGO ŚPIEWANIA oraz cyklicznych programów w Tarnowskim Centrum Kultury.

MOUTZA – Łódź
Zespół powstał w lutym 1997 r. w Łodzi. Muzycy Moutzy sami komponują wykonywaną muzykę, którą określają jako trans solid rock. Zespół gra dużo koncertów w całej Polsce.

MAŁGORZATA PAŚNICKA I SYLWIA ŻABICKA – Wołczyn
Jest to duet wykonujący poezję śpiewaną i piosenkę religijną z towarzyszeniem gitary i fletu.

PNEUMA – Rumia
W swoim repertuarze zespół ma ostre metalowe utwory, między którymi jest także miejsce na klasyczne reggae oraz spokojna balladę. Zespół na przełomie lipca i sierpnia 1998 roku nagrał swoją debiutancką płytę "Wiatr wieje tam, gdzie chce".

POWER OF TRINITY – Koluszki
Zespół powstał w 1996 roku. Gra koncerty głównie na terenie Łodzi i okolic. Grupa wygrała przegląd kapel rockowych w Miejskim Forum Kultury w 1997 r. Na swym koncie ma także finał MORDY w Warszawie.

THEOTOKOS – Poznań
Zespół istnieje od ośmiu lat i tworzy go siedem osób. Występował na wielu festiwalach i przeglądach, między innymi Cantate Deo w Gliwicach (wyróżnienie), w Gostyniu (nagroda główna), w Górce Klasztornej (2 miejsce).

ZNAJDZIESZ MNIE W RZECE – Toruń
Zespół istnieje od trzech lat. Grają reggae, rock i nie stronią od elementów jazzowych. Mają za sobą występ na Toruńskich Artysstycznych Spotkaniach Młodzieży Akademickiej (TASMA).

Nagrodą dla najlepszego zespołu będzie sfinansowanie sesji nagraniowej w profesjonalnym studiu, a także podpisanie umowy menedżerskiej z S.O.S. Music na opiekę artystyczną i menedżerską nad wykonawcą.

Organizatorzy zastrzegają sobie nie przyznanie głównej nagrody, jeśli poziom wykonawczy będzie odbiegał od oczekiwań.

Biuro festiwalu:
Beata Zaguła: tel./fax 056/6601591,
e-mail: beata.zagula@graf.torun.pl
Adres biura:
Stowarzyszenie Ekumeniczne JEDEN,
ul. Legionów 167c/4,
87-100 Toruń